psychotesty a testy osobnosti online

 

www.psychotesty.psyx.cz
...vidí do vás

OSPAT - Test typů a poruch osobnosti
Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Test zjišťuje 11 typů osobnosti - úzkostnou, histrionskou, paranoidní, emočně nestabilní a další. Podrobnosti
EQ-TEST - Test emoční inteligence
Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? EQ test zjišťuje, jak člověk zvládá svůj emoční život.
Podrobnosti
BITEPT - Test duševních poruch
Deprese, schizofrenie, úzkostné poruchy - tento test nabízí velmi užitečné, orientační zjištění všech základních duševních poruch.
Podrobnosti
ICAP - Test osobnostních vlastností
Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život? Test zjišťuje 13 základních vlastností.
Podrobnosti
ASTE - Test vaší stresové zátěže
Jaká je míra vašeho akutního a chronického stresu? Jaké máte předpoklady pro nadměrné stresování se nebo naopak dobré zvládání stresu?
Podrobnosti
COGIT - Test mentální výkonnosti
Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit? Unikátní test duševního výkonu.
Podrobnosti
FULJOB - Test pracovní orientace
Na jakou práci nebo školu se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost? Dozvíte se, jak je u vás namícháno 6 základních typů pracovního zaměření.
Podrobnosti
MEMREX - Test paměti
Jak moc se můžete spolehnout na svou paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení? Jde ozajímavý test, který prověřuje několik typů paměti.
Podrobnosti
STRONG - Test silných
stránek
O jaké silné stránky své osobnosti se můžete opřít a zvýšit tak svou životní spokojenost? Prověřte se v 24 kvalitách a zjistěte, které jsou ty vaše.
Podrobnosti
MACH - Test výkonové motivace
Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu? Test hodnotí sílu motivu výkonu, strach z neúspěchu a další charakteristiky.
Podrobnosti
PESO - Osobnost mezi lidmi
Máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a udržovat? Test vlastností projevujících se ve vztazích.
Podrobnosti
Partnerský test
V jakém stavu je váš manželský nebo partnerský vztah? Zjistěte, z čeho vyplývají případné potíže a jak na nich pracovat.
Podrobnosti
Test barev
Specifický test, který čte lidskou povahu a hlavně aktuální stav a případné potíže z barev, které člověk volí. Test pro psychologické labužníky.
Podrobnosti
 
 
 

 

 

 

Změny nálad - nestabilní osobnost


Změny nálad


Monika 28.březen 2013 10:54:24
Dobrý den,pročetla jsem celou diskuzi, všechny rady a jsem moc ráda za to, že takovýto web existuje. Napíšu tedy co trápí mně a to proto, že už nevím, jak dál.
Jsme s přítelem skoro 2 roky. Mně je 40, jemu 50.
Seznámili jsme se ještě jako on ženatý, já vdaná, ale v té době už jsme oba byli skoro rozvedeni s tím, že jsme společný život nijak neplánovali. Já se vrátila do rodného města, byli jsme 100 km od sebe.Mé dceři bylo 16 let, on už měl dospělé syny.
Sms zprávy, volání...to byla naše komunikace. Občas za mnou přijel, přespal, vrátil se domů. Něco o jeho rodině: Jeho exmanželka propadla 10 let před rozvodem alkoholu. Byla prý hrozně zlá na všechny ze své rodiny,utápěla se v alkoholu, chtěla spáchat sebevraždu, dělala ostudu. Sanitky a policie prý byli na denním režimu.Zpátky ke mně. Jednou za mnou přítel přijel s tím, že si přeje, abych se k němu nastěhovala a žila s ním. Měla jsem radost a nastěhovala se k němu i se svou dcerou, která přes týden byla na internátu.
Ze začátku bylo všechno v pohodě, choval se ke mně krásně, byl milý, pozorný. Je pravda, že se mi jeho chování někdy zdálo divné, ale nějak jsem to neřešila. Občas jsme se i pohádali a poprvé jsem zjistila,po jeho výstupech a slovech, které dokázal říct, hlavně jeho urážení se, že zda tohle taky prožívala jeho ex. Musela jsem si začít dávat pozor na to co řeknu, protože buď se urazil, nebo řekl "tohle už jsem slyšel". Jeho neskutečně otrávená rána, 2 hodiny koukání beze slova, občas jen prohodil "ta tráva je ale zelená, ptáci zpívaj, bude krásně, musim umýt auto", mluvil prostě nějak divně. Beze známky emocí, mimiky, smíchu.....nic už nebylo. Přikládala jsem vinu tomu, že mu hodně často psala urážlivé smsky exmanželka a i volala a byla hodně ošklivá. Hádal se i s mojí dcerou, lezla mu na nervy, žárlil, bylo mi to tak líto.Vydržela jsem to takhle pár měsíců, něco se ve mně nějak lámat a já jsem se necelém půl roce odstěhovala zpátky zase do rodného města. A následovalo jeho volání, volání jeho exmanželky (to nevim proč mi volala ona)...Nebrala jsem telefony, změnila jsem číslo. Po měsíci mi zavolal i když nevim,jak zjistil číslo, že myslí jen na mně, že ho to moc mrzí, že ví,že se choval špatně a chce to napravit at se k němu vrátím. No já i když toho teď opět lituji se k němu nastěhovala těch 100 km zpátky. Zjistila jsem, že ten měsíc co jsem byla pryč tam bydlela jeho exmanželka, měla tam ještě trvalé bydliště, neměli sále vypořádané SJM, tak dělala zle. Tohle jsem se snažila pochopit, nedělala jsem žárlivé scény. Přešla jsem to. Bydlíme spolu tedy zase od července 2012. Dcera nyní již plnoletá žije se svým přítelem. Ještě dodatek k dřívějšímu bydlení u něj, než jsem se odstěhovala : velmi často ho bolela hlava, stěžoval si na bolest očí, byl na operaci šedého zákalu jednoho oka.
No a ted tedy bydlím u něj.Opět ze začástku všechno super, pohoda....Jsem u něj opět půl roku a jeho stavy se vrací. Na operované oko vidí špatně i když lékař tvrdí, že oko má v naprostém pořádku, ale že by mu prospěl klid, vlastně od listopadu je neschopence. Bolesti hlavy opět....oblítal spolustu lékařů, všichni tvrdí, že je naprosto v pořádku. Nakonec jsem poprosila svého neurologa, aby se na přítele podíval.Poslal ho na magnetickou rezonanci a hlavně mu hned předepsal Zoloft, protože nervozita prý z přítele uplně čiší. Přítele bolí hlava, nohy, ruce, oči, pálí záda, pálí všechno, motá se hlava. Pořád pořád dokola, ale každý den něco jiného, jen hlava zůstává pořád. Obrovské změny nálad. Víkend naprosto skvělý pozorný chlap, od ponděla zase ranní chmury, protože napadl sníh.
Já jsem si v životě jako samoživitelka také prožila dost, ale jsem silná osobnost a beru věci tak jak přijdou a jen tak něco mně nepoloží. Dokážu se o sebe postarat a jsem optimista.
A výsledek magnetické rezonance ukázal, že můj přítel je uplně v poho, nic mu není. Lékař se ho ptal zda bere AD, přítel řekl, že ne, lékař mu trochu vynadal. Já jsem příteli říkala, že AD nezaberou hned, že to tak měsíc trvá, ale ty stavy vydržíme a bude líp. Vzal si dva prášky a přestal, že je mu z toho zle. Zklamal mně. Proč jsem se tedy snažila. Na nic.
Zlomilo se to ve mně, opět už docela intenzivně přemýšlím opět o odchodu. Nemám sice kam, musela bych z toho mála co vydělám zaplatit nějaký nízký nájem, ale vím, že bych to zvládla. Nebaví mě už se koukat na jeho nešťastný a otrávený obličej, poslouchat pořád uff uff, ach jo, zase sněží. Ubíjí mě to. Jediné co v našem vztahu funguje perfektně je sex. Už jsem se i objednávala k psycholožce, aby mě vyslechla, abych se s ní poradila. Když jsem po dlouhém zvažovaní příteli sdělila, že jdu k psycholožce, byla hádka. Odnesla jsem to já, protože ta návštěva u psycholožky je přeci proti němu. Tak to myšlené nebylo, ale on to tak chtěl pochopit. Jeho dokonale vymakaná vlastnost je převracet věty, slova a pak mi je "vpálit". Můžu mu stokrát říkat, že jsem to takhle neřekla. Ne-on má pravdu, řekla. V urážení je mistr, nikoho takového neznám. Ještě poznámka, když jsem něco hledala v dokladech našla jsem tam zprávu od jeho lékařky z doby asi 2005, měl nehodu s kamionem v práci,byl u psychiatra, má tam prostě napsanou diagnozu porucha osobnosti. Když jsem se ho ptala co to je, řekl, že o ničem neví, ale mě to trošku začalo secvakávat.
To už asi stačí, děkuji, že jsem se mohla vypsat, jem toho plná.
Děkuji za případnou radu poradu a přeji krásný den.


re. Změny nálad
Admin - PhDr. Michaela Peterková 29.březen 2013 20:57:19
Zdravím Vás!
Sama cítíte, že ten Váš prvotní instinkt, na jehož základě jste se už jednou od přítele odstěhovala, byl správný. Návraty jsou obvykle k ničemu - alespoň tedy tehdy, když ten druhý neudělal nic, co by situaci mohlo změnit.
Jestli má poruchu osobnosti (informací pro její specifikaci mám málo, ale napadá mě emočně-nestabilní nebo histrionská), tak je téměř jisté, že se nezmění. Přehled poruch osobnosti je na www.psychotesty.psyx.cz/texty/psychologie-menu.htm, když budete chtít, mrkněte tam.
Jestli s tímhle mužem chcete zůstat, pak je potřeba, abyste se smířila s faktem, že se tak, jak se chová, bude chovat i nadále. Hlavně žádné iluze, že se změní (určitý posun k lepšímu samozřejmě nelze nikdy vyloučit, ale je spíše málo pravděpodobný). Pokud nad tím zauvažujete a dospějete k závěru, že takhle si partnerský život nepředstavujete, tak to neprodlužujte a zmizte. Spousta žen zůstává v neuspokojivých vztazích, protože se obávají, že to samy nezvládnou. Vy jste evidentně ta bojovnější a sebevědomější menšina, která tak má šanci žít si podle svého. Ve čtyřiceti (spousta zkušeností a pořád ještě spousta sil), s dcerou, která je už samostatná, a se zaměstnáním, které Vás uživí, jste v poměrně luxusní situaci, kdy skutečně máte možnost fungovat do značné míry tak, jak si představujete. V poradně jsem měla mnoho žen, které žily v dysfunkčním partnerském vztahu a když nakonec sebraly odvahu z něj vystoupit, tak jediné, čeho litovaly, bylo vždycky to, že už to neudělaly dřív. Pokud se takhle taky rozhodnete, tak si hlavně zakažte ještě někdy uvažovat o návratu - a připravte se už předem na to, že tyhle myšlenky přijdou.
Tak se držte a kdybyste ještě potřebovala, klidně znovu napište.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková


www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM

 


PhDr. Michaela Peterková

nahoru

 

 


VAŠE VÝHODY

KVALITNÍ psychologické testy
Výsledky máte OKAMŽITĚ - testy jsou plně online
Zadání zdarma, vyhodnocení za vlídný poplatek
PODROBNÉ výsledky, u některých testů bezplatné bonusy


INFO

psychotesty pro řidiče a k policii
testování pro firmy a personalisty, opakované užívání testů


 

Testy: OSPAT, ICAP, PESO

Velmi zajímavé! Není snadné přiznat přiznat si některé věci, ale tak začíná práce na sobě.


Kristýna, 1988


Test: BITEPT

Podle testu trpím somatizační poruchou, tak aspoň vím, s čím bojovat.Robert, 1970


Testy: OSPAT, EQ-TEST, PESO

Dozvěděla jsem se, proč jsem tak konfliktní. Jen škoda, že ne dříve.Jaroslava, 1952


Testy: FULJOB, MACH, ICAP

Váhala jsem s vlastním byznysem, ale podle testu na to mám - tedy povahu.Liv, 1969


Test: MEMREX

Jsem soutěživý a tohle mi dalo pořádně zabrat. Konečně náročný a výborný test!Martin, 1978


Testy: MEMREX, ICAP, EQ-TEST

Získal jsem odpovídající popis osobnosti a povzbudivou zprávu o své paměti.Radim, 1944


Testy: EQ-TEST, PESO

Ani bych dřív nevěřil, co všechno určuje, jaké budu mít vztahy s okolím.Tomáš, 1986
 


INFO

První, kdo ví o nových testech?
Buďte v obraze!

Pro firmy a personalisty:
kredity na opakované testování
za výhodnou cenu

Máte web a chcete propagovat
naše testy?
Pošlete nám informace
o sobě a zkusíme se dohodnout.

Tvorba psychologických testů pro weby a tištěná média - kontaktujte nás

Články z psychologie

 


Psychotesty - další informace

Tradičně nejoblíbenější jsou psychologické testy osobnostních vlastností. k nim patří testy OSPAT, ICAP a PESO. ICAP je klasický test osobnosti zjišťující nejdůležitější vlastnosti; PESO je zajímavý nástroj měřící ty vlastnosti, které se významně projevují v mezilidských vztazích. Jiný test osobnosti s takovým zaměřením u nás k dispozici není, navíc k němu patří zdarma zajímavý test "Jste dobrý psycholog?"
OSPAT je velmi oblíbený psychotest, protože zjistí zaměření osobnosti, které, je-li silné, přechází až v poruchu osobnosti. Proto je tento test vhodný pro zdravé jedince i pro takové, kteří pociťují obtíže. Když pak z testu vyplyne, že dotyčný má lehce zvýrazněné např. narcistické a histriónské rysy, ví, na čem zapracovat, jakou literaturu vyhledat a nebo naopak se rozhodne ponechat si tyto své zvláštnosti, což je také zcela regulérní. Kombinací těchto testů se dostane obsáhlý a solidní obraz osobnosti.
Test BITEPT slouží těm, kteří mají podezření na určitý psychický problém. Lze jej vyplnit i za někoho blízkého, o jehož zdraví se obávají. Jako bonus zdarma je součástí vyhodnocení 15ti stránkový materiál, v němž jsou srozumitelně popsány testované poruchy. Oblast psychopatologie a psychiatrie je stále pro většinu lidí neznámou a obávanou a tento text poskytuje informace, po kterých se mnozí stydí ptát jinde. BITEPT lze dobře kombinovat s psychotestem OSPAT a případně PESO.
Z oblasti práce je tu oblíbený FULJOB, který na základě několika typů informací prozradí typ vaší profesní orientace. Ocení jej studenti i pracující jedinci, zejména když je jejich práce neuspokojuje. Tento psycho test může ukázat (a také často ukáže), že typ práce není v souladu s osobností. A nakonec MACH - test výkonové motivace a souvisejících vlastností. Dnešní doba je o výkonu a tady zjistíte, jak si stojíte ve srovnání s ostatními a co případně s tím. Oblíbenou kombinaci tvoří FULJOB, MACH a ICAP, u pomáhajících profesí pak i PESO.
Speciálně pro lidi, kteří chtějí zjistit stav svého partnerského vztahu, slouží Partnerský test. Mohou jej vyplnit oba partneři (to je ideální varianta), nebo jen jeden z nich.

Psychologické testy jinde na síti

Na partnerských projektech najdete ještě další možnosti otestovat se. Jde o Test sebevražedného rizika, Test síly deprese DEPRETEST a Test syndromu vyhoření - všechny tyto psychologiccké testy jsou zdarma i s výsledky a online.