psychotesty a testy osobnosti online

 

www.psychotesty.psyx.cz
...vidí do vás

OSPAT - Test typů a poruch osobnosti
Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Test zjišťuje 11 typů osobnosti - úzkostnou, histrionskou, paranoidní, emočně nestabilní a další. Podrobnosti
EQ-TEST - Test emoční inteligence
Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? EQ test zjišťuje, jak člověk zvládá svůj emoční život.
Podrobnosti
BITEPT - Test duševních poruch
Deprese, schizofrenie, úzkostné poruchy - tento test nabízí velmi užitečné, orientační zjištění všech základních duševních poruch.
Podrobnosti
ICAP - Test osobnostních vlastností
Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život? Test zjišťuje 13 základních vlastností.
Podrobnosti
ASTE - Test vaší stresové zátěže
Jaká je míra vašeho akutního a chronického stresu? Jaké máte předpoklady pro nadměrné stresování se nebo naopak dobré zvládání stresu?
Podrobnosti
COGIT - Test mentální výkonnosti
Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit? Unikátní test duševního výkonu.
Podrobnosti
FULJOB - Test pracovní orientace
Na jakou práci nebo školu se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost? Dozvíte se, jak je u vás namícháno 6 základních typů pracovního zaměření.
Podrobnosti
MEMREX - Test paměti
Jak moc se můžete spolehnout na svou paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení? Jde ozajímavý test, který prověřuje několik typů paměti.
Podrobnosti
STRONG - Test silných
stránek
O jaké silné stránky své osobnosti se můžete opřít a zvýšit tak svou životní spokojenost? Prověřte se v 24 kvalitách a zjistěte, které jsou ty vaše.
Podrobnosti
MACH - Test výkonové motivace
Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu? Test hodnotí sílu motivu výkonu, strach z neúspěchu a další charakteristiky.
Podrobnosti
PESO - Osobnost mezi lidmi
Máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a udržovat? Test vlastností projevujících se ve vztazích.
Podrobnosti
Partnerský test
V jakém stavu je váš manželský nebo partnerský vztah? Zjistěte, z čeho vyplývají případné potíže a jak na nich pracovat.
Podrobnosti
Test barev
Specifický test, který čte lidskou povahu a hlavně aktuální stav a případné potíže z barev, které člověk volí. Test pro psychologické labužníky.
Podrobnosti
 
 
 

 

 

 

Motivace úspěchem nebo strachem?

Pokud si chcete tento text uložit, nebo použít pro svůj web, můžete si jej stáhnout v pdf
> klikněte standardně LEVÝM tlačítkem myši a pak si soubor uložte
zpět na rozcestník článků


Co člověka táhne, aby se o něco snažil? Co dává sílu jeho snaze naučit se zavazovat tkaničky, jezdit autem, domluvit se španělsky, zvládnout zkoušky nebo uspět v práci? Je to tzv. výkonová motivace, tedy motivace k dosažení výkonu (přičemž výkonem, jak vidíme ze zmíněných příkladů, může být téměř cokoli).

Mezi lidmi jsou ve výkonové motivaci velké rozdíly. Vezměme tento příklad: V práci se proslechlo, že se bude přecházet na nový účetní systém. Účetní Adéla si řekne: "To se v životě nenaučím", a je už předem nervózní. Účetní Alena si řekne: "Naučila jsem se tenhle, naučím se další", a je v pohodě.

Adéla i Alena se budou snažit, aby nový systém zvládly - to bude oběma společné. Adéla u toho bude ovšem pociťovat nervozitu a pochybnosti, bude se zaměřovat na chyby a na to, co nebude chápat, doma bude nevrlá na rodinu a bude špatně usínat. To Alena bude brát chyby jako běžnou součást procesu, bude celou dobu věřit tomu, že nový systém nakonec pochopí, a bude se cítit dobře.

Alena je motivovaná úspěchem, snahou dosáhnout úspěšný výkon. Tito lidé mají rádi přiměřeně náročné úlohy a věří si, že si s nimi poradí. Chyby berou jako normální překážky. Snaží se pro výkon sám, ne pro uznání, peníze nebo jinou vnější odměnu. Tyto odměny samozřejmě vítají, ale jen jako potvrzení toho, že se jim dařilo.

Adéla je motivovaná strachem ze selhání - snaží se proto, že se bojí neuspět. Tito lidé se bojí dělat chyby, které vnímají jako důkaz vlastní neschopnosti. Mají rádi velmi lehké úlohy, u kterých je neúspěch prakticky vyloučen, nebo naopak velmi těžké úlohy, na kterých si vyláme zuby skoro každý, takže když neuspějí, nic se neděje, ale když náhodou uspějí, je to nebesky krásné. Příště se ale bojí znovu. Strach ze selhání s sebou nese malou sebedůvěru, vnitřní napětí, sklíčenost, bezmocnost, rychlou srdeční činnost, průjmy, pocení a podobně.

Kromě motivace k dosažení úspěchu a strachu z neúspěchu je ještě třetí možnost, a tou je, podržte se, strach z úspěchu. Někteří lidé se na nevědomé (podvědomé) úrovni obávají, že když se jim bude dařit, bude na ně okolí koukat skrz prsty. To se velmi často týká mladých žen, které jsou nadané v matematice, ale tento "neženský" talent v sobě potlačují. Dále pak jsou to lidé, kteří nechtějí být samostatní a zodpovídat za sebe, takže se navenek dělají méně schopnými, než by ve skutečnosti mohli být.

Jediný dobrý typ výkonové motivace je motivace k dosahování úspěchu.

Typ motivace si s sebou člověk nese z dětství - a u většiny lidí je to bohužel strach ze selhání. V dospělém věku to samozřejmě jde změnit - je to práce na roky, ale lze to. Jednodušší je ovšem vybavit dítě správnou motivací už v útlém věku. Jak na to? Správní rodiče podporují děti v samostatnosti (to se týká už hygieny a oblékání), nechávají je dělat jejich vlastní chyby a s pomocí přispěchají až ve chvíli, kdy chce dítě rezignovat. Chyby neberou jako znak neschopnosti, nýbrž jako informaci, kde se vylepšit. Hodně s dítětem komunikují, umožňují mu navazovat kontakt s mnoha jinými dětmi i dospělými, jezdí s ním na výlety a umožňují mu tvůrčí aktivity.

Pozitivní výkonová motivace vede k zvládnutí více práce a hlavně k osobní pohodě. Člověk prožívá méně stresu, je méně náchylný k užívání návykových látek a je se sebou spokojenější.

PhDr. Michaela Peterková

Zajímá vás, jaký je váš typ výkonové motivace? Zkuste si online test MACH - jeho projití je zdarma a pokud se vám bude líbit, platí se na konci pár desítek korun za vyhodnocení. Test má okamžité vyhodnocení. Jít k testuPokud si chcete tento text uložit, nebo použít pro svůj web, můžete si jej stáhnout v pdf
> klikněte standardně LEVÝM tlačítkem myši a pak si soubor uložte
zpět na rozcestník článků

nahoru

 

 


VAŠE VÝHODY

KVALITNÍ psychologické testy
Výsledky máte OKAMŽITĚ - testy jsou plně online
Zadání zdarma, vyhodnocení za vlídný poplatek
PODROBNÉ výsledky, u některých testů bezplatné bonusy


INFO

psychotesty pro řidiče a k policii
testování pro firmy a personalisty, opakované užívání testů


 

Testy: OSPAT, ICAP, PESO

Velmi zajímavé! Není snadné přiznat přiznat si některé věci, ale tak začíná práce na sobě.


Kristýna, 1988


Test: BITEPT

Podle testu trpím somatizační poruchou, tak aspoň vím, s čím bojovat.Robert, 1970


Testy: OSPAT, EQ-TEST, PESO

Dozvěděla jsem se, proč jsem tak konfliktní. Jen škoda, že ne dříve.Jaroslava, 1952


Testy: FULJOB, MACH, ICAP

Váhala jsem s vlastním byznysem, ale podle testu na to mám - tedy povahu.Liv, 1969


Test: MEMREX

Jsem soutěživý a tohle mi dalo pořádně zabrat. Konečně náročný a výborný test!Martin, 1978


Testy: MEMREX, ICAP, EQ-TEST

Získal jsem odpovídající popis osobnosti a povzbudivou zprávu o své paměti.Radim, 1944


Testy: EQ-TEST, PESO

Ani bych dřív nevěřil, co všechno určuje, jaké budu mít vztahy s okolím.Tomáš, 1986
 


INFO

První, kdo ví o nových testech?
Buďte v obraze!

Pro firmy a personalisty:
kredity na opakované testování
za výhodnou cenu

Máte web a chcete propagovat
naše testy?
Pošlete nám informace
o sobě a zkusíme se dohodnout.

Tvorba psychologických testů pro weby a tištěná média - kontaktujte nás

Články z psychologie

 


Psychotesty - další informace

Tradičně nejoblíbenější jsou psychologické testy osobnostních vlastností. k nim patří testy OSPAT, ICAP a PESO. ICAP je klasický test osobnosti zjišťující nejdůležitější vlastnosti; PESO je zajímavý nástroj měřící ty vlastnosti, které se významně projevují v mezilidských vztazích. Jiný test osobnosti s takovým zaměřením u nás k dispozici není, navíc k němu patří zdarma zajímavý test "Jste dobrý psycholog?"
OSPAT je velmi oblíbený psychotest, protože zjistí zaměření osobnosti, které, je-li silné, přechází až v poruchu osobnosti. Proto je tento test vhodný pro zdravé jedince i pro takové, kteří pociťují obtíže. Když pak z testu vyplyne, že dotyčný má lehce zvýrazněné např. narcistické a histriónské rysy, ví, na čem zapracovat, jakou literaturu vyhledat a nebo naopak se rozhodne ponechat si tyto své zvláštnosti, což je také zcela regulérní. Kombinací těchto testů se dostane obsáhlý a solidní obraz osobnosti.
Test BITEPT slouží těm, kteří mají podezření na určitý psychický problém. Lze jej vyplnit i za někoho blízkého, o jehož zdraví se obávají. Jako bonus zdarma je součástí vyhodnocení 15ti stránkový materiál, v němž jsou srozumitelně popsány testované poruchy. Oblast psychopatologie a psychiatrie je stále pro většinu lidí neznámou a obávanou a tento text poskytuje informace, po kterých se mnozí stydí ptát jinde. BITEPT lze dobře kombinovat s psychotestem OSPAT a případně PESO.
Z oblasti práce je tu oblíbený FULJOB, který na základě několika typů informací prozradí typ vaší profesní orientace. Ocení jej studenti i pracující jedinci, zejména když je jejich práce neuspokojuje. Tento psycho test může ukázat (a také často ukáže), že typ práce není v souladu s osobností. A nakonec MACH - test výkonové motivace a souvisejících vlastností. Dnešní doba je o výkonu a tady zjistíte, jak si stojíte ve srovnání s ostatními a co případně s tím. Oblíbenou kombinaci tvoří FULJOB, MACH a ICAP, u pomáhajících profesí pak i PESO.
Speciálně pro lidi, kteří chtějí zjistit stav svého partnerského vztahu, slouží Partnerský test. Mohou jej vyplnit oba partneři (to je ideální varianta), nebo jen jeden z nich.

Psychologické testy jinde na síti

Na partnerských projektech najdete ještě další možnosti otestovat se. Jde o Test sebevražedného rizika, Test síly deprese DEPRETEST a Test syndromu vyhoření - všechny tyto psychologiccké testy jsou zdarma i s výsledky a online.