psychotesty a testy osobnosti online

 

www.psychotesty.psyx.cz
...vidí do vás

OSPAT - Test typů a poruch osobnosti
Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Test zjišťuje 11 typů osobnosti - úzkostnou, histrionskou, paranoidní, emočně nestabilní a další. Podrobnosti
EQ-TEST - Test emoční inteligence
Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? EQ test zjišťuje, jak člověk zvládá svůj emoční život.
Podrobnosti
BITEPT - Test duševních poruch
Deprese, schizofrenie, úzkostné poruchy - tento test nabízí velmi užitečné, orientační zjištění všech základních duševních poruch.
Podrobnosti
ICAP - Test osobnostních vlastností
Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život? Test zjišťuje 13 základních vlastností.
Podrobnosti
ASTE - Test vaší stresové zátěže
Jaká je míra vašeho akutního a chronického stresu? Jaké máte předpoklady pro nadměrné stresování se nebo naopak dobré zvládání stresu?
Podrobnosti
COGIT - Test mentální výkonnosti
Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit? Unikátní test duševního výkonu.
Podrobnosti
FULJOB - Test pracovní orientace
Na jakou práci nebo školu se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost? Dozvíte se, jak je u vás namícháno 6 základních typů pracovního zaměření.
Podrobnosti
MEMREX - Test paměti
Jak moc se můžete spolehnout na svou paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení? Jde ozajímavý test, který prověřuje několik typů paměti.
Podrobnosti
STRONG - Test silných
stránek
O jaké silné stránky své osobnosti se můžete opřít a zvýšit tak svou životní spokojenost? Prověřte se v 24 kvalitách a zjistěte, které jsou ty vaše.
Podrobnosti
MACH - Test výkonové motivace
Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu? Test hodnotí sílu motivu výkonu, strach z neúspěchu a další charakteristiky.
Podrobnosti
PESO - Osobnost mezi lidmi
Máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a udržovat? Test vlastností projevujících se ve vztazích.
Podrobnosti
Partnerský test
V jakém stavu je váš manželský nebo partnerský vztah? Zjistěte, z čeho vyplývají případné potíže a jak na nich pracovat.
Podrobnosti
Test barev
Specifický test, který čte lidskou povahu a hlavně aktuální stav a případné potíže z barev, které člověk volí. Test pro psychologické labužníky.
Podrobnosti
 
 
 

 

 

 

Psychologie - přijímací zkoušky

  zpět na rozcestník článků

Informace o průběhu přijímacích zkoušek na jednooborovou psychologii

Jednooborovou psychologii v ČR můžete studovat na čtyřech místech popsaných níže. Informace o jednotlivých školách jsou řazeny abecedně podle názvů měst.

Jednooborová psychologie je ta „pravá“, pak je ještě dvouoborová, kde se psychologie studuje společně s jiným oborem, např. pedagogickým oborem, sociologií nebo antropologií aj. Obojí má své výhody a nevýhody. Tento web poskytuje informace o studiu jednooborové psychologie.

 

Masarykova univerzita v Brně

Filozofická fakulta, Psychologický ústav

Tady vás u přijímaček čeká písemný test studijních předpokladů (logické úlohy, trochu přehledu, info zde) a otázky z psychologie a biologie (minulé testy najdete tady a tady).

Psychologický ústav nabízí přípravný kurz k přijímačkám v sedmi celodenních setkáních, která začínají už v lednu, takže myslet na přihlášení musíte s velkým předstihem (info o kurzu zde).

 

A ještě jednou Masarykova univerzita v Brně

tentokrát Fakulta sociálních studií, Katedra psychologie

Přijímačky se tady dělají pomocí SCIO testů – takže nepotřebujete znalosti z psychologie. Stačí si u SCIA zjistit, kde a kdy provádějí Národní srovnávací zkoušky, udělat test ze společenských věd a obecných studijních předpoklad, dát SCIU souhlas, aby vaše výsledky předala škole, a je to (info tady a tady).

 

Univerzita Palackého v Olomouci

Filozofická fakulta, Katedra psychologie

Tady píšete test studijních předpokladů a test z psychologie; pár otázek je i z filozofie a biologie. Na webu katedra uvádí, že stačí učivo v rozsahu střední školy, ale nespoléhala bych na to. Pro postup k ústním zkouškám je potřeba toho umět mnohem víc. Minulé testy (našla jsem tam ale jen testy studijních předpokladů) najdete zde.

U ústních zkoušek si zkoušející prohlédnou váš seznam přečtené literatury z oblasti psychologie. Zkoumají vaši osobnost, motivaci a také vědomosti. Zde se podívejte na okruhy témat. Kdybyste to měli všechno umět, tak do bakalářského programu ani nemusíte nastupovat, protože tohle všechno se tam učí. Takže ty okruhy berte s rezervou a naučte se základy.

Katedra pořádá přípravný kurz, který obnáší 3 celodenní přednášky zhruba dva měsíce před přijímacími zkouškami. Aktuální informace najdete na stránkách katedry

 

Univerzita Karlova v Praze

Filozofická fakulta, Katedra psychologie

Tady jsou přijímačky obzvlášť důkladné a dlouhé. V prvním kole vás čekají zhruba dvě hodiny vyplňování testů a psaní. Testová část obsahuje otázky z psychologie a pak máte na výběr buď test z biologie nebo společenských věd. Následuje cosi jako IQ test (logické úlohy) a pak psaní eseje. Před testy do sebe hoďte nějaké rychlé cukry, abyste ty desítky minut intenzivní mozkové práce zvládli. Pozor na to, že test studijních předpokladů (IQ test) může následovat až po vědomostních testech, takže člověk je už poněkud použitý a přitom to nejnáročnější má teprve před sebou.

Šťastlivci projdou do druhého, ústního kola – případně do druhých kol. Popovídáte si s komisí, která ohodnotí vaši motivaci a zájem a případně znalost cizího jazyka. Tahle komis vás buď pošle domů (tím jste skončili) nebo nahoru. Tam vás čeká koukání na video a následný zápis. Pak jdete na rozhovor s vrcholnými členy katedry, kteří prozkoumají, co jste zplodili o videu, co jste z psychologie přečetli a jestli je vaše osobnost způsobilá a ti pak definitivně rozhodnou, zda jste uspěli.

Informace: přijímačky, ukázkové testy tady a tady.

Katedra nabízí přípravný kurz, který probíhá v rámci osmi setkání (podrobnosti zde).


.... další informace najdete na specializovaném webu www.prijimacky-psychologie.psychoweb.cz

k tématu ještě info o studiu a materiály ke stažení - viz menu

Často chodila otázka, proč je zde uvedeno jako první Brno a Praha až třetí atp. - tedy: není v tom žádná záludnost ani osobní preference - města jsou řazena podle nikomu nenadržující abecedy.

PhDr. Michaela Peterková

Online kurzy základů psychologie:

online kurzy základů psychologie

 

 

  zpět na rozcestník článků

nahoru

 

 


VAŠE VÝHODY

KVALITNÍ psychologické testy
Výsledky máte OKAMŽITĚ - testy jsou plně online
Zadání zdarma, vyhodnocení za vlídný poplatek
PODROBNÉ výsledky, u některých testů bezplatné bonusy


INFO

psychotesty pro řidiče a k policii
testování pro firmy a personalisty, opakované užívání testů


 

Testy: OSPAT, ICAP, PESO

Velmi zajímavé! Není snadné přiznat přiznat si některé věci, ale tak začíná práce na sobě.


Kristýna, 1988


Test: BITEPT

Podle testu trpím somatizační poruchou, tak aspoň vím, s čím bojovat.Robert, 1970


Testy: OSPAT, EQ-TEST, PESO

Dozvěděla jsem se, proč jsem tak konfliktní. Jen škoda, že ne dříve.Jaroslava, 1952


Testy: FULJOB, MACH, ICAP

Váhala jsem s vlastním byznysem, ale podle testu na to mám - tedy povahu.Liv, 1969


Test: MEMREX

Jsem soutěživý a tohle mi dalo pořádně zabrat. Konečně náročný a výborný test!Martin, 1978


Testy: MEMREX, ICAP, EQ-TEST

Získal jsem odpovídající popis osobnosti a povzbudivou zprávu o své paměti.Radim, 1944


Testy: EQ-TEST, PESO

Ani bych dřív nevěřil, co všechno určuje, jaké budu mít vztahy s okolím.Tomáš, 1986
 


INFO

První, kdo ví o nových testech?
Buďte v obraze!

Pro firmy a personalisty:
kredity na opakované testování
za výhodnou cenu

Máte web a chcete propagovat
naše testy?
Pošlete nám informace
o sobě a zkusíme se dohodnout.

Tvorba psychologických testů pro weby a tištěná média - kontaktujte nás

Články z psychologie

 


Psychotesty - další informace

Tradičně nejoblíbenější jsou psychologické testy osobnostních vlastností. k nim patří testy OSPAT, ICAP a PESO. ICAP je klasický test osobnosti zjišťující nejdůležitější vlastnosti; PESO je zajímavý nástroj měřící ty vlastnosti, které se významně projevují v mezilidských vztazích. Jiný test osobnosti s takovým zaměřením u nás k dispozici není, navíc k němu patří zdarma zajímavý test "Jste dobrý psycholog?"
OSPAT je velmi oblíbený psychotest, protože zjistí zaměření osobnosti, které, je-li silné, přechází až v poruchu osobnosti. Proto je tento test vhodný pro zdravé jedince i pro takové, kteří pociťují obtíže. Když pak z testu vyplyne, že dotyčný má lehce zvýrazněné např. narcistické a histriónské rysy, ví, na čem zapracovat, jakou literaturu vyhledat a nebo naopak se rozhodne ponechat si tyto své zvláštnosti, což je také zcela regulérní. Kombinací těchto testů se dostane obsáhlý a solidní obraz osobnosti.
Test BITEPT slouží těm, kteří mají podezření na určitý psychický problém. Lze jej vyplnit i za někoho blízkého, o jehož zdraví se obávají. Jako bonus zdarma je součástí vyhodnocení 15ti stránkový materiál, v němž jsou srozumitelně popsány testované poruchy. Oblast psychopatologie a psychiatrie je stále pro většinu lidí neznámou a obávanou a tento text poskytuje informace, po kterých se mnozí stydí ptát jinde. BITEPT lze dobře kombinovat s psychotestem OSPAT a případně PESO.
Z oblasti práce je tu oblíbený FULJOB, který na základě několika typů informací prozradí typ vaší profesní orientace. Ocení jej studenti i pracující jedinci, zejména když je jejich práce neuspokojuje. Tento psycho test může ukázat (a také často ukáže), že typ práce není v souladu s osobností. A nakonec MACH - test výkonové motivace a souvisejících vlastností. Dnešní doba je o výkonu a tady zjistíte, jak si stojíte ve srovnání s ostatními a co případně s tím. Oblíbenou kombinaci tvoří FULJOB, MACH a ICAP, u pomáhajících profesí pak i PESO.
Speciálně pro lidi, kteří chtějí zjistit stav svého partnerského vztahu, slouží Partnerský test. Mohou jej vyplnit oba partneři (to je ideální varianta), nebo jen jeden z nich.

Psychologické testy jinde na síti

Na partnerských projektech najdete ještě další možnosti otestovat se. Jde o Test sebevražedného rizika, Test síly deprese DEPRETEST a Test syndromu vyhoření - všechny tyto psychologiccké testy jsou zdarma i s výsledky a online.