psychotesty a testy osobnosti online

 

www.psychotesty.psyx.cz
...vidí do vás

OSPAT - Test typů a poruch osobnosti
Jaké je celkové zaměření vaší osobnosti? Test zjišťuje 11 typů osobnosti - úzkostnou, histrionskou, paranoidní, emočně nestabilní a další. Podrobnosti
EQ-TEST - Test emoční inteligence
Dokážete komunikovat s druhými, umíte správně odhadnout, jak se cítí? EQ test zjišťuje, jak člověk zvládá svůj emoční život.
Podrobnosti
BITEPT - Test duševních poruch
Deprese, schizofrenie, úzkostné poruchy - tento test nabízí velmi užitečné, orientační zjištění všech základních duševních poruch.
Podrobnosti
ICAP - Test osobnostních vlastností
Jaký je základ vaší osobnosti? O co se můžete opřít a co vám naopak komplikuje život? Test zjišťuje 13 základních vlastností.
Podrobnosti
ASTE - Test vaší stresové zátěže
Jaká je míra vašeho akutního a chronického stresu? Jaké máte předpoklady pro nadměrné stresování se nebo naopak dobré zvládání stresu?
Podrobnosti
COGIT - Test mentální výkonnosti
Myslí vám to pružně, rychle a bezchybně? Neselháváte v pozornosti? Necháte se snadno rozhodit? Unikátní test duševního výkonu.
Podrobnosti
FULJOB - Test pracovní orientace
Na jakou práci nebo školu se hodíte? S jakou profesí ladí vaše osobnost? Dozvíte se, jak je u vás namícháno 6 základních typů pracovního zaměření.
Podrobnosti
MEMREX - Test paměti
Jak moc se můžete spolehnout na svou paměť? Jak dobří jste v zapamatování a vybavení? Jde ozajímavý test, který prověřuje několik typů paměti.
Podrobnosti
STRONG - Test silných
stránek
O jaké silné stránky své osobnosti se můžete opřít a zvýšit tak svou životní spokojenost? Prověřte se v 24 kvalitách a zjistěte, které jsou ty vaše.
Podrobnosti
MACH - Test výkonové motivace
Snažíte se, ale výsledky se nedostavují? Co vám brání v úspěchu a výkonu? Test hodnotí sílu motivu výkonu, strach z neúspěchu a další charakteristiky.
Podrobnosti
PESO - Osobnost mezi lidmi
Máte předpoklady pro kvalitní a trvalé vztahy s druhými lidmi? Umíte je vytvářet a udržovat? Test vlastností projevujících se ve vztazích.
Podrobnosti
Partnerský test
V jakém stavu je váš manželský nebo partnerský vztah? Zjistěte, z čeho vyplývají případné potíže a jak na nich pracovat.
Podrobnosti
Test barev
Specifický test, který čte lidskou povahu a hlavně aktuální stav a případné potíže z barev, které člověk volí. Test pro psychologické labužníky.
Podrobnosti
 
 
 

 

 

 

Lhaní u dospělého syna

problem se synem
petr 28.leden 2013 01:08:59
Dobry den, chtel bych Vas pozadat o radu.Je mi 47let a mam problem se synem kteremu je 24let.Zacnu od zacatku,syn mel celkem normalni detstvi, ktere stravil se svoji o 4roky starsi sestrou v uplne rodine.Vzdy jsme se snazily deti vychovavat co nejlepe,slusne chovani,poctivost,pravdomluvnost a atd.Kdyz bylo detem 10 a 14 let,tak jseme se s manzelkou rozvedly a ja se staral o obe deti sam 2roky,nez jsem se seznamil se soucasnou manzelkou s kterou mame jeste 8 letou dceru.Ma soucasna manzelka je prijala skvele a i deti ji,takze vse bylo v pohode a fungovalo jak melo.Starsi dcera ma uz vlasni domacnost,skvelou praci a pritele s kterym zije uz 4roky.Bohuzel problem je spis se synem.Zacalo to asi pred 4-5lety.Nasel si pritelkyni dodelal skolu a zacal pracovat,po nejakem case spolu zacali bydlet v pronajatem byte a vse bylo v pohode.Zhruba pred rokem prisel syn o praci a vse zacalo menit svou podobu,zacal nam neuveritelne lhat a tak jsme zjistili,ze neplati najem a ma se vystehovat,mel odpojeny plyn a elektrinu,ale nam stale tvrdil,ze je vse v poradku.Jeho pritelkyne s nim take uz nebyla,ale nam tvrdil,ze je vse v poradku a kdyz jsme chteli prijet na nastevu,tak mel stale nejake vymluvy.Situace se stala neudrzitelnou a musel s pravdou ven a nastehovat se k nam.Zacal opet chodit do prace a vse se zdalo normalni,po 2mesicich spolecneho bydleni se syn stale domnival,ze je vse zadarmo a penize ktere vydelal cca 20.000kc mesicne jsou pro jeho potrebu.A tak jsme se, velice klidnym zpusobem syna zeptal,kdy a jak se bude financne podilet na chodu domacnosti.Vse se zacalo opakovat,neustale lhani,jak nema penize a jak musel zaplatit tohle a tamto a porad stejna pisnicka.Neustale lze a pokud mu dokazu,ze lhal tak si stale stoji za tim,ze to co rika on je pravda a vsichni ostatni lzou.Uz nevime co s nim mame delat a jak se zachovat.Prosim Vas o radu jak dal.Dekuji s pozdravem Petr


re. problem se synem
Admin - PhDr. Michaela Peterková 29.leden 2013 19:00:11
Zdravím Vás!
Je potřeba odlišit, jestli syn lže ze stresu z těch problémů, nebo proto, že je takový povahově (příklad tzv. konstitučního lháře, tedy od přírody, je o příspěvek výš). U Vašeho syna o ničem takovém nepíšete, že by lhal už předtím, takže předpkládejme, že lže kvůli té těžké situaci, ve které je. Lidi tohle většinou začnou dělat proto, že pravda jim přináší problémy. Z toho plyne určitá šance, jak na syna - musí cítit, že oceňujete, když mluví pravdu. Takže když si budete jistí, že v určité chvíli říká pravdu o něčem méně příjemném, tak je potřeba dát mu pocítit, že talhle je to ok.
Jinak je to dospělý chlap, takže je otázka, do jaké míry ho můžete mít pod kontrolou. Nejlepší prevence veškerých výmluv by byla kontrola nad jeho účtem a přeposlání peněz na domácnost hned, jak mu tam nějaké přijdou. Dohodnout podrobný plán hospodaření a denně kontrolovat, zda se dodržuje. Lži komentovat klidně - "teď ti nevěřím, nechceš to říct jinak?" Obecně jde o to, aby lhaní začal vnímat jako nevýhodné. On už na tento styl komunikace trochu zvykl, takže výsledky asi nebudou hned - i tak se ho snažte mít rádi a brát ho tak, jak teď je (jinak mu spadne sebevědomí ještě víc).
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychotesty.psyx.cz - Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

www.velka.zlutasova.cz - Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮMPhDr. Michaela Peterková

nahoru

 

 


VAŠE VÝHODY

KVALITNÍ psychologické testy
Výsledky máte OKAMŽITĚ - testy jsou plně online
Zadání zdarma, vyhodnocení za vlídný poplatek
PODROBNÉ výsledky, u některých testů bezplatné bonusy


INFO

psychotesty pro řidiče a k policii
testování pro firmy a personalisty, opakované užívání testů


 

Testy: OSPAT, ICAP, PESO

Velmi zajímavé! Není snadné přiznat přiznat si některé věci, ale tak začíná práce na sobě.


Kristýna, 1988


Test: BITEPT

Podle testu trpím somatizační poruchou, tak aspoň vím, s čím bojovat.Robert, 1970


Testy: OSPAT, EQ-TEST, PESO

Dozvěděla jsem se, proč jsem tak konfliktní. Jen škoda, že ne dříve.Jaroslava, 1952


Testy: FULJOB, MACH, ICAP

Váhala jsem s vlastním byznysem, ale podle testu na to mám - tedy povahu.Liv, 1969


Test: MEMREX

Jsem soutěživý a tohle mi dalo pořádně zabrat. Konečně náročný a výborný test!Martin, 1978


Testy: MEMREX, ICAP, EQ-TEST

Získal jsem odpovídající popis osobnosti a povzbudivou zprávu o své paměti.Radim, 1944


Testy: EQ-TEST, PESO

Ani bych dřív nevěřil, co všechno určuje, jaké budu mít vztahy s okolím.Tomáš, 1986
 


INFO

První, kdo ví o nových testech?
Buďte v obraze!

Pro firmy a personalisty:
kredity na opakované testování
za výhodnou cenu

Máte web a chcete propagovat
naše testy?
Pošlete nám informace
o sobě a zkusíme se dohodnout.

Tvorba psychologických testů pro weby a tištěná média - kontaktujte nás

Články z psychologie

 


Psychotesty - další informace

Tradičně nejoblíbenější jsou psychologické testy osobnostních vlastností. k nim patří testy OSPAT, ICAP a PESO. ICAP je klasický test osobnosti zjišťující nejdůležitější vlastnosti; PESO je zajímavý nástroj měřící ty vlastnosti, které se významně projevují v mezilidských vztazích. Jiný test osobnosti s takovým zaměřením u nás k dispozici není, navíc k němu patří zdarma zajímavý test "Jste dobrý psycholog?"
OSPAT je velmi oblíbený psychotest, protože zjistí zaměření osobnosti, které, je-li silné, přechází až v poruchu osobnosti. Proto je tento test vhodný pro zdravé jedince i pro takové, kteří pociťují obtíže. Když pak z testu vyplyne, že dotyčný má lehce zvýrazněné např. narcistické a histriónské rysy, ví, na čem zapracovat, jakou literaturu vyhledat a nebo naopak se rozhodne ponechat si tyto své zvláštnosti, což je také zcela regulérní. Kombinací těchto testů se dostane obsáhlý a solidní obraz osobnosti.
Test BITEPT slouží těm, kteří mají podezření na určitý psychický problém. Lze jej vyplnit i za někoho blízkého, o jehož zdraví se obávají. Jako bonus zdarma je součástí vyhodnocení 15ti stránkový materiál, v němž jsou srozumitelně popsány testované poruchy. Oblast psychopatologie a psychiatrie je stále pro většinu lidí neznámou a obávanou a tento text poskytuje informace, po kterých se mnozí stydí ptát jinde. BITEPT lze dobře kombinovat s psychotestem OSPAT a případně PESO.
Z oblasti práce je tu oblíbený FULJOB, který na základě několika typů informací prozradí typ vaší profesní orientace. Ocení jej studenti i pracující jedinci, zejména když je jejich práce neuspokojuje. Tento psycho test může ukázat (a také často ukáže), že typ práce není v souladu s osobností. A nakonec MACH - test výkonové motivace a souvisejících vlastností. Dnešní doba je o výkonu a tady zjistíte, jak si stojíte ve srovnání s ostatními a co případně s tím. Oblíbenou kombinaci tvoří FULJOB, MACH a ICAP, u pomáhajících profesí pak i PESO.
Speciálně pro lidi, kteří chtějí zjistit stav svého partnerského vztahu, slouží Partnerský test. Mohou jej vyplnit oba partneři (to je ideální varianta), nebo jen jeden z nich.

Psychologické testy jinde na síti

Na partnerských projektech najdete ještě další možnosti otestovat se. Jde o Test sebevražedného rizika, Test síly deprese DEPRETEST a Test syndromu vyhoření - všechny tyto psychologiccké testy jsou zdarma i s výsledky a online.